Xiaomi ’den resmi duyuru geldi: “Redmi Note 12 serisi geliyor”

10.02.2023
6
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Xiaomi ’den resmi duyuru geldi: “Redmi Note 12 serisi geliyor”

Xiaomi birçok değişik telefon üzerinde çalışmayı sürdürüyor. Bu telefonlar arasında Redmi Note 12 acelesi yer alıyor.

Resmi bir poster paylaşımı üzerinden bildiğimiz kadarıyla ekim ayı bitmeden karşımıza Redmi Note 12 acelesi çıkarılacak. Şimdilik fazla ayrıntılar yok ancak serideki telefonların dünyada bir ilke imza atan iki değişik özelliğe sahip olacağı aktarılıyor. Kaynaklara göre bunlardan birisi MediaTek imzalı Dimensity 1080 olacak ve Note 12 acelesi bu operasyoncuya sahip ilk telefonlara ev sahipliği yapacak. Aynı zamanda süratli şarj mevzusunda da bir ilke imza atılacak gibi görünüyor. Söylendiği kadarıyla seride bütün 210W süratli şarj sunan bir model yer alıyor.

Bazı iddialara göre seride bütün olarak Note 12, Note 12 Pro ve Note 12 Pro+ modelleri yer alıyor. Bu telefonları 67W, 120W ve 210W süratli şarj ile hazırladığı söylenen Xiaomi, seriye bir Redmi Note 12 Pro Ultra modelini de dahil edebilir. Peki firma başka aygıtlar üzerinde çalışıyor mu? Bunun cevabı elbette evet.

Firmadan sene bitmeden Xiaomi 13 ve 13 Pro modelleri de gelecek. Kısa müddet evvel yapılan bir paylaşıma göre seriye daha sonra küresel pazarlara da götürülecek üst seviye amiral gemisi Xiaomi 13 Ultra modeli ilave edilecek. Leica imzalı kameralara sahip olacak telefonlar için şimdiye kadar birçok balaka çıktı. Misalin daha evvel yeni serinin ana modeli düz bir 1080P OLED ekran üzerine kurulacak balakası ses getirmişti.

Xiaomi 13 Pro modelinde ise yeniden ince çerçevelere sahip 2K çözünürlükte kavisli bir OLED ekrana yer verilecek denilmişti. Ekranlarında ortak olarak 120 Hz yenileme sürati sunacak telefonlar, yeni paylaşımlara göre 6,38 inç ve 6,73 inç boyutlarında ekranlar üzerine kurulacak.

Bundan evvel yapılan sızıntılar ile netleştiği üzere 13 acelesi modeller selfie kameralarını merkeze konumlandırılmış bir ekran deliğinde taşıyacak. Xiaomi teknoloji kullanımda olmasına karşın üst seviye amiral gemilerinde hali hazırda ekran altı selfie kamerasına yer vermiyor.

Geçtiğimiz aylarda tek hücreli bir batarya üzerinden 100W süratli şarj sunacak balakası verilen, daha sonra ise 120W ’ı görecek denilen telefonlar, özel geliştirilen bir şarj yongayı kullanacak ve kablosuz tarafta 50W şarj getirecek.

Merak uyandıran 13 serisinde harekâtçı olaraksa sene sonunda tanıtılacak Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen 2‘ye yer verilecek. Bu açıdan çok güçlü olacak telefonlar, arkalarında üç kameralı büyük bir modül taşıyacak ve ana kameralarında OIS başka bir deyişle optik görüntü sabitleme sunacak.

Bu arada ek balaka olarak yakında Xiaomi 12T ve 12T Pro modellerinin Türkiye satışı da başlayacak.

Redmi Note 12 serisinin ayrıntıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.