Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri için ikinci sezon çekim tarihi ortaya çıktı

23.04.2023
6
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri için ikinci sezon çekim tarihi ortaya çıktı

Amazon tarafından büyük bir bütçe ile hazırlanan Yüzüklerin Efendisi: Efor Yüzükleri için ikinci sezon çekimleri başlıyor.

Alışveriş devi Amazon ’un Prime Video özelinde 500 milyon dolardan fazla devasa bir bütçe ile hazırladığı Yüzüklerin Efendisi dizisi, The Lord of the Rings: The Rings of Power ya da Türkçe karşılığıyla Yüzüklerin Efendisi: Efor Yüzükleri, şu an ilk sezonuyla Prime ’da yayınlanıyor. Bir kesim tarafından çok beğenilen, bir kesim tarafından ise çok tenkit etilen dizi, elbette uzun soluklu bir üretim olacak. Hatta gelen bilgiye göre dizinin ikinci sezon çekimleri 7 Ekim tarihinde başlayacak. 2023 ’şöhret ortasında ya da yaz yarıyılında ekranlara gelmesi bilave edilen ikinci sezon, Yeni Zelanda, İskoçya ve İngiltere merkezli olarak kameraya alınacak.

Dizi, kaçıranlar için J. R. R. Tolkien ’in The Hobbit ve The Lord of the Rings kitaplarındaki vakalardan binlerce sene evvelini anlatıyor ve Orta Dünya tarihinin epopelere mevzu olan İkinci Çağ ’ındaki efsanevi kahramanları ilk defa ekrana getiriyor. Amazon ’un dizi için kendi tanıtımı ise şöyle: “Göreceli bir barış yarıyılından başlayarak, Orta Dünya ’ya geri dönen makûslukla yüzleşen bir dizi şahsiyeti izleyeceğiz. Dumanlı Dağlar ’ın en karanlık derinliklerinden Lindon ’un cafcaflı ormanlarına, isme kraliyeti Númenor ’dan, haritanın en uzak noktalarına kadar tüm bu diyarların ve kişiliklerin kendileri yok olduktan çağlar sonra bile andırılacak epopeler yaratmasına şahit olacağız.”

Dizide Robert Aramayo, Morfydd Clark, Maxim Baldry, Cynthia Addai-Robinson, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman ve Epilepsi Zwangobani gibi oyuncular yer alıyor.

Dizi şu an dolaysız olarak Game of Thrones dizisi House of the Dragon ile karşılaştırılıyor ve rekabet ediyor. Efor Yüzükleri gibi House of the Dragon için de 2. sezon onayı gelmiş durumda.

Yüzüklerin Efendisi: Efor Yüzükleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Netflix ’in son yarıyıldaki en popüler filmi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.