Elon Musk, yasaklıları Twitter ’a hemen geri almayacak

21.01.2023
10
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Elon Musk, yasaklıları Twitter ’a hemen geri almayacak

Elon Musk tarafından bütün 44 milyar dolara satın alınan Twitter için dikkat toplayan tasarılar yolda bulunuyor. Musk bir açıklama daha yaptı.

Elon Musk geçtiğimiz günlerde resmi Twitter hesabından şu açıklamayı paylaşmıştı: “Twitter, muhtelif bakış açılarına sahip bir içerik sorgulama konseyi oluşturacak. Bu konsey bir araya gelmeden evvel hiçbir ehemmiyetli içerik kararı alınmayacak veya yasaklı bir hesabın daha önceki gidişatına döndürülmesi başka bir deyişle manisinin kaldırılması hakikatleştirilmeyecek.” 

Bu mevzuda bir açıklama daha yapan Musk, yasaklıları Twitter ’a hemen geri almayacaklarını aktardı. CEO bu mevzuda bütün olarak şunları söyledi: “Twitter, Twitter kaidelerini ihlal ettiği için platformdan çıkarılan hiç kimseyi yeni yarıyıl netleşmeden en az birkaç hafta müddet platforma geri almayacak.” Musk ayrıca “Twitter ’ın içerik moderasyon konseyi, sivil haklar topluluğu ve nefret kaynaklı şiddete maruz kalan grupları da kapsayacak biçimde değişik görüşlere sahip temsilcilerden oluşacak.” dedi.

Elon Musk ve Twitter bugün başka mevzularla da gündeme geldi. Misalin bugün Musk ’ın Twitter ’da paralı video yarıyılını başlatabileceği ortaya çıktı. Bu faal olarak masada olduğu iddia edilen altyapı devreye girerse, kullanıcılar paylaşılan belirli videoları izlemek için 1 ila 10 dolar arasında bir para ödemek gidişatında kalabilir. Bu vaziyet içerik üreticiler için hoş olsa da makûsa kullanıma çok sarih bir yapı oluşturacaktır. Bu açıdan düşünülen tasarı şimdiden tepki sürüklüyor ve böyle bir yola girilmemesi isteniyor. Bu sistemin özellikle cinsel içerikli videolar özelinde kasvet çıkarabileceği düşünülüyor.

Elon Musk, sabah ortaya çıkan son iddialara göre şu an Twitter Blue koliyi içerisinde yer alan “Tweet Tertip Etme” ihtimalini herkese fiyatsız olarak açmak istiyor. Şayet bu asıl olursa herkes attığı bir Tweet üzerinde farklılık yapabilecek, bunun için para verilmesi gerekmeyecek. Yüksek olasılıkla bu özellik Twitter Bluet kolisine yeterince kullanıcı sürüklemiyor, bu açıdan herkese açılarak daha fazla kullanılması hedefleniyor.

Musk, dün akşam da daha evvel aylık 4,99 dolar olan Twitter Blue aboneliğinin bundan sonra aylık 8 dolar olacağını duyurdu. Bu aboneliğin içerisinde mavi onay rozeti de olacak. Yeni yarıyılda parayı veren herkes mavi onay rozeti alabilecek, daha evvel mavi onay rozeti olanlar da bunu gözetmek ismine aylık 8 dolar vermek zorunda kalacak.

Blue kutusunun maliyeti ülkelere göre farklılık gösterecek ve ekstra bazı ihtimaller de sunulacak. Bunlar arasında fiyatsız kullanıcılara oranla yüzde 50 daha az reklam, daha uzun video / sesli içerik paylaşım dayanağı ve cevaplarda öncelik gibi ekstralar olacak. Twitter Blue hali hazırda yalnızca ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda‘da açılmış durumda.

Elon Musk ve Twitter büyümeleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.