65 inç akıllı televizyon Xiaomi TV P1E Türkiye ’de satışa çıktı

17.05.2023
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
65 inç akıllı televizyon Xiaomi TV P1E Türkiye ’de satışa çıktı

Xiaomi, bugün Türkiye ’de sattığı mahsuller arasında bir yenisine ilave etti. Bugün Xiaomi TV P1E adlı bir uslu telefon elde edilebilir hale geldi.

Xiaomi TV P1E, şu an Xiaomi Türkiye ’nin buradaki resmî sitesinden 21.999 TL maliyet yaftasıyla satın alınabiliyor. “İlk uslu TV ’niz” mottosuyla öne çıkarılan uslu televizyon, 65 inç boyutta ve 4K çözünürlüğe sahip. Dolaysız olarak Android işletim sistemi üzerine kurulan ve bu bağlamda yerleşik olarak sesli yönetilebilen Google Assistant desteği de olan model, ince çerçeveli standart bir tasarım üzerine kuruluyor.

Dolby Audio ve DTS-HD ses takviyeleriyle öne çıkan uslu televizyon, eforunu Xiaomi imzalı bir harekâtçıdan alıyor ve 2 GB RAM + 16 GB dahili depolama ile geliyor. Xiaomi ’nin uslu mahsulleri için bir idare ve hakimiyet merkezi olarak da misyon yapabilen Xiaomi TV P1E, MEMC özelliğine de sahip. Şirket bu özelliği şöyle açıklıyor:

“MEMC, kırılma ve titreşim olmadan daha çekici bir görsel tecrübe için düşük kare süratlerine sahip içeriğe otomatik olarak suni kareler yerleştirir. Bu da ister bir aksiyon filmi isterseniz bir yarış oyunu izliyor olun, içerikten bağımsız olarak yanılgısız bir görüntüleme tecrübeyi elde etmenizi sağlar.”

“Daha yüksek enerjik aralık, görüntülerin aşikarlık, kontrast ve rengini zenginleştirerek parlak görüntülerin daha parlak, karanlık olanlarınsa daha karanlık olmasını sağlarken asla yakın detay seviyeleri daha evvel göremediğiniz detayları ortaya çıkarır” açıklamasına sahip Dolby Vision desteği de olan uslu televizyon, kesin değil ancak ileride daha değişik boyutlarda da satılabilir.

Xiaomi TV P1E yanında bu da alakanızı çekebilir: DJI imzalı yeni drone modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.