Yeni tanıtılan iPad modelleri için ilk incelemeler çıktı

07.05.2023
6
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Yeni tanıtılan iPad modelleri için ilk incelemeler çıktı

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz hafta yeni iPad Pro ’lar yanında 10. nesil iPad modelini de resmi olarak görücüye çıkarmıştı.

Apple, kısa müddet evvel ayrıntılarına burada ve burada yer verdiğimiz yeni iPad tablet modellerini tanıttı. Peki bu tablet modelleri nasıl bir tecrübe sunuyor? Sunulan tecrübe alttaki videolarda da izleyebileceğiniz üzere diğer iPad ’lerden değişik değil. Bu mevzuda ne yazık ki son senelerde büyük bir sürpriz olmuyor. Yalnızca daha süratli hale getirilen yeni iPad ’ler, işletim sistemleri iPadOS odağında yazılımsal limitleriyle karşımızda yer alıyor. Apple, çok rakamda talebin aksine tablet tarafına Mac ’lerin işletim sistemi olan macOS ’u getirmek istemiyor.

“En gelişmiş tablet serimizin bir parçası olarak tamamen yine planlanan iPad ’i sunmaktan coşku dinliyoruz.” açıklamasını yapan Apple Global Pazarlamadan Mesul Başkan Dayanakçısı Greg Joswiak laflarına şöyle devam etti:
“Büyük 10,9 inç Liquid Ağ Tabaka ekran, güçlü A14 Bionic yonga, uzun kenarda konumlandırılmış ilk ön kamera, süratli kablosuz bağlantı, AKILB-C bağlantı noktası ve yeni Magic Keyboard Folio gibi inanılmaz aksesuarlarla geçimlilik özellikleriyle yeni iPad daha da bedelli, çok doğrultulu ve cümbüşlü.”
Basmakalıp tabletin Türkiye maliyeti 11.299 TL ’den başlıyor. Bu maliyet 64 GB depolama için belirlenmiş. 256 GB depolama özelinde 14.799 TL verilmesi gerekiyor.

“Yeni nesil Pro, iPad ile yapabildiklerinizin hudutlarını zorlayarak daha fazla efor, çok istikametlilik ve taşınabilirlikle fantastik bir iPad tecrübeyi sunuyor.” diyen Apple Global Pazarlamadan Mesul Başkan Dayanakçısı Greg Joswiak laflarını şöyle sürdürdü:

“M2 yongadan efor alan yeni Pro inanılmaz bir performans sunuyor ve Apple Pencil ile tertemiz değmeden idrak etme tecrübeyi, ProRes video kayıt özelliği, süper süratli kablosuz bağlantı ve iPadOS 16 ’nın güçlü özellikleri dahil en gelişmiş teknolojileri kapsıyor. Onun gibi başka bir makine yok.”

Yeni modellerden 11 inç versiyon 20.499 TL, 12,9 inç versiyon ise 28.499 TL başlangıç maliyetine sahip.

10. nesil iPad yanında bu da alakanızı çekebilir: Bütün 2 bin beygirlik Ford Pro Electric SuperVan

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.