Android 14 işletim sistemi ile bereketli bir hakimiyet altyapısı geliyor

18.12.2022
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Android 14 işletim sistemi ile bereketli bir hakimiyet altyapısı geliyor

2023 içerisinde lanse edilecek ve senenin sonunda çıkışını yapacak Android 14 işletim sistemi için yeni özellikler gündeme gelmeye devam ediyor.

İnternet devi Google, Android 13 sonrasında tüm odağını Android 14 işletim sistemine vermeye başladı. Üzerinde ciddi çalışmalar yapılan yeni versiyonun getireceklerinden birisi, “predictive back” ya da Türkçe ’ye “öngörülebilir geri dönüş” olarak çevrilebilecek bir özellik olacak. Android 13 ’e belirli uygulamalar ve geliştirici altyapısı özelinde getirilen bu özellik, şahısların uygulamadan çıktıkları zaman erişecekleri konumu daha çıkmadan evvel görmesine imkân tanıyor.

İşte bu kaydırma temelli arayüz hakimiyeti mevzusunda bereketli bulunan özellik, Android 14 işletim sistemi ile beraber herkese açılacak. Aynı zamanda özellik yeni Android versiyonunda dolaysız olarak uygulamaların içerisinde de çalışacak. Uygulama geliştiricilerin desteklemesi gerekecek özellik, şahısların geri döndükleri zaman açılacak arayüzü / sayfayı, daha operasyonu bitirmeden görmesine imkân tanıyacak. Bu altyapı için hoş bir animasyon hazırlayan Google, özelliği Android 14 ’nam yerleşik bir imkânı haline getirecek, bu bağlamda özelliği öbür şirketler de benimseyecek.

Bu arada biliyorsunuz uslu telefon sektörünün bir sonraki kilit yeniliği “uydu bağlantı” dayanağı oldu. Bu şu an Huawei ve Apple tarafından benimsenen destek sayesinde telefonlar ile hücresel bağlantının sürüklemediği yerlerde bile bağlantı kurulabiliyor. Burada emel ilk düzeyde spesifik olarak acil gidişat iletileri olacak ve geniş çaplı kullanım sonrasında yüksek olasılıkla her sene binlerce bireyin yaşamını kurtaracak.

İşte bu altyapıya Android 14 işletim sistemi ile yerleşik olarak esastan destek verileceği açıklandı. Google ’ın en ehemmiyetli adlarından olan Hiroshima Lockheimer, Twitter ’dan yaptığı açıklamada uydu bağlantı takviyesinin bir sonraki Android versiyonunda faal edileceğini duyurdu.

Android 14 özellikleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Franky Zapata ’dan yeni hava taşıtı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.