Katlanabilir telefon Vivo X Fold+ ortaya çıkarıldı

17.04.2023
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Katlanabilir telefon Vivo X Fold+ ortaya çıkarıldı

BBK işletmelerinden olan ve Türkiye ’de yer alan isimlerden Vivo, ürün gamına yakında Vivo X Fold+ modelini ekleyecek.

Türkiye ’de sattığı ürünlerinin hepsine buradan ulaşabileceğiniz Vivo, geçtiğimiz aylarda Türkiye ’de resmi olarak satmadığı ilk katlanabilir telefonu Vivo X Fold ile ses getirmişti. Gövde yapısı ile yatay katlanabilir telefonların karşısına çıkan makine, çok yakında yenilenecek. Önümüzdeki günlerde karşımıza daha evvel Vivo X Fold S olarak geçen Vivo X Fold+ çıkarılacak.

Yapılan yukarıyadaki sızıntıda da görebileceğiniz üzere genel tasarım çizgisini gözeten üst seviye katlanabilir telefon, eforunu Snapdragon 8 Plus Gen 1 operasyoncudan alıyor ve 80W süratli şarj destekli 4.730 mAh batarya taşıyor. Bu batarya 50W kablosuz şarj desteğiyle de süratli biçimde doldurulabiliyor.

Zeiss imzalı kamera sistemine sahip olan Vivo X Fold+, arkasında spesifik olarak 2x zoom getiren OIS ’e sahip 50 megapiksel ana + 8 megapiksel 5x periskop + 48 megapiksel ultra geniş açı kameraları bir araya getiriyor. Telefonun önünde ise 12 megapiksel selfie kamerası bulunuyor.

İçinde 8,03 inç 120 Hz OLED, dışında ise 6,53 inç 120 Hz OLED ekran yer alan katlanabilir telefon, en üstte 12 GB RAM ile alınabilecek, 256 / 512 GB depolama sunacak ve kırmızı bir versiyona da sahip olacak. Yüksek ihtimalle Türkiye ’de satılmayacak telefon, henüz ne kadar pahalı belli olmuş değil.

Vivo X Fold için bilinmesi gereken öteki ayrıntılar şöyle: “Dört senelik bir geliştirme sonrasında doğan telefon, eforunu Snapdragon 8 Gen 1 operasyoncudan ve 12 GB RAM‘den alıyor. İçerisinde 8,03 inç 120 Hz OLED, dışında ise 6,53 inç 120 Hz OLED ekran taşıyan telefon, 4.600 mAh batarya üzerine kuruluyor ve burada 66W kablolu ile 50W kablosuz şarj sunuyor. 16 megapiksel selfie kameralarına sahip olan telefonun, arkasında mobil alanda senelerdir yer alan Zeiss imzalı dörtlü kamera sistemi bir araya geliyor.

Burada bütün olarak 50 megapiksel OIS ana + 48 megapiksel ultra geniş açı + 12 megapiksel 47mm zoom / portre + 8 megapiksel periskop kameraları bir araya geliyor. Telefon taşıdığı bu periskop kamera ile 5x oranında kayıpsız zoom getiriyor. Parmak izi sensörü ultrasonik olarak her iki ekranına da entegre edilen Vivo X Fold, 256 GB dahili depolama taşıyor ve kutusundan Android 12 ile çıkıyor.

iPhone ’lar gibi fiziksel sessize al butonu ile de dikkat toplayan Vivo X Fold, öteki katlanabilir telefon modelleri gibi ucuz bir seçenek değil. Telefonun yurt dışı başlangıç maliyeti takribî 1.413 dolar seviyesinde yer alıyor.”

Vivo X Fold+ yanında bunlar da alakanızı çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.