Apple, iCloud.com için modern bir tasarım test ediyor

02.05.2023
6
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Apple, iCloud.com için modern bir tasarım test ediyor

Teknoloji devi Apple, dün gece iCloud.com için çağdaş bir tasarım test etmeye başladı. Şimdilik bir “beta” süreci karşımızda yer alıyor.

Apple ’ın bulut servisi iCloud ’a uzun senelerdir makineler yanında iCloud.com internet sitesi üzerinden de ulaşım sağlanabiliyor. Bu sayfada Apple ’ın e-posta servisine, hesaba kayıtlı şahıslarınıza, takvime, resimlerinize, Google Drive benzeri iCloud Drive‘a, anekdotlarınıza, oluşturduğunuz hatırlatıcılara, Pages – Numbers – Keynote servislerine ve iPhone Bul hizmetine ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Burada şimdiye kadar oldukça standart bir tasarım kullanan Apple, bunu dediğimiz gibi atılan adım kapsamında değiştirdi. Dolaysız olarak burada ulaşabileceğiniz yeni hazırlanan “beta.icloud.com” sayfası ile çok daha çağdaş bir tasarıma geçildi.

iCloud hesabı olan herkes tarafından deneyimlenebilen sayfa, artık iCloud ’un içeriklerini semboller değil ayrı bvefatlar halinde sarih olarak karşınıza getiriyor. Misalin yeni sayfada Mail ’de yer alan en son e-postalar, iCloud Drive ’da açılan en son dosyalar, takvim içerikleri ve resimler sayfayı açtığınız an karşınıza getiriliyor.

iCloud.com için hazırlanan yeni tasarımın uzun bir vakit boyunca beta safhasında kalması ve geri bildirimler ile aralıksız olarak iyileştirilmesi bilave ediliyor. Yeni tasarım ile birçok kullanıcıdan iyi geri dönüşler alan Apple, yeni sayfada özelleştirme mevzusunda da bazı ayarlar sunuyor.

iCloud, Apple ’ın genel olarak hoşlanılan bir hizmeti. Ancak bu mevzuda negatif yorumlar da yok değil. Misalin Apple ’ın hali hazırda fiyatsız olarak yalnızca 5 GB depolama alanı vermesi çok güzel karşılanmıyor. İşletmenin bireylere fiyatsız olarak daha fazla depolama alanı vermesi isteniyor.

Apple daha fazla depolama alanını elbette para ile satıyor. Maliyetler Türkiye özelinde “50 GB” için aylık 6,49 TL, “200 GB” için aylık 19,99 TL, “2 TB” içinse aylık 64,99 TL seviyesinde yer alıyor.

Apple ve iCloud.com adımı yanında bu da alakanızı çekebilir: DJI imzalı yeni drone modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.