Ücretli WhatsApp Premium paketi aktif testlere alındı

15.06.2023
5
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Ücretli WhatsApp Premium paketi aktif testlere alındı

Daha evvel yolda olduğu aktarılan işletme hesaplarına özel fiyatlı WhatsApp Premium koliyi testlere çıkmaya başladı.

3-4 ay içerisinde şirketler / işletmeler için kullanıma sunulması bilave edilen WhatsApp Premium koliyi geçtiğimiz aylarda dolaysız olarak işletme tarafından duyurulmuştu. Ancak burada detaylı balakalar verilmemiş, yalnızca şunlar aktarılmıştı: “Seneler içinde, WhatsApp kullanan minik şirketlerin nasıl büyüdüğüne tanık olduk ve bu şirketleri daha fazla vasıtayla desteklemek istiyoruz. Birçoğu WhatsApp Business Uygulamasını kullanmaya devam edecek olsa da bazılarının Bulut Tabanlı API uygulamasını kullanmak isteyeceğini öngörüyoruz.

Bu şirketlerin faaliyetlerini kısıtlı bir kitleden çıkarıp markalarını çevrimiçi olarak daha da tanıtmaları için 10 aygıtta sohbet idareyerek yoğun sohbet trafiğini daha iyi idaremelerini sağlama imkânı gibi birtakım gelişmiş özellikler üzerinde de çalışıyoruz.

Dahası, sohbete yönlendiren, uyarlanabilir yeni WhatsApp bağlantılarıyla şirketlerin çevrimiçi platformda alıcıların dikkatini sürüklemesine dayanak ediyoruz. Yeni bir premium hizmet kapsamında, bunları WhatsApp Business Uygulamasında isteğe bağlı ek hizmetler olarak bir fiyat karşılığında sunmayı tasarlıyoruz. Yakında yeni balakalar sağlayacağız.”

İşte bu altyapı en son Android ve iOS betalarında belirli işletmeler üzerinden test edilmeye başlandı. WhatsApp Premium, WABetainfo tarafından bulunduğu kadarıyla şirketlere ilk düzeyde iki farklı imkân tanıyacak. İlk imkân özel firma bağlantısı olacak. Bu bağlantı https://wa.me/şirketadı biçiminde üzerinden firma ile harcayıcılar dolaysız ve süratli biçimde bağlantı kurabilecek. Değişik imkân ise 10 aygıta kadar çoklu kullanım / hesap yardımı olacak. Bu sayede işletmedeki takımlar işletmenin resmi WhatsApp hesabını, rahat biçimde toplu olarak yönetebilecek.

Yapılan açıklamaya göre şirketlere şu an sunulan mevcut özelliklerin hepsi fiyatsız kalmaya devam edecek. Yalnızca yukarıyadakiler ve daha sonra gelecek bazı özellikler paralı olarak Premium aboneliği altında satılacak. Premium kutu için işletmelerden ne kadar fiyat istenecek henüz belli olmuş değil.

Bu arada çatı işletmenin başında yer alan Mark Zuckerberg, geçtiğimiz aylarda “New Monetization Experiences” adlı bir departman kurdu. Bu departmanın servisler için fiyatlı olarak satılacak özellikler hazırlayacağı aktarılmıştı. Bu departman kapsamında işletme Facebook, Instagram ve WhatsApp için kullanıcılara satabileceği ekstra özellikler getirmek istiyor. Bunların ne olduğu ise hali hazırda bilinmiyor.

Bu servisler için firmalara özel WhatsApp Premium gibi özel “Premium” koliler çıkarması muhtemel duran Meta, bu mevzudaki tasarılarını sene bitmeden netleştirebilir. Facebook, Instagram ve WhatsApp için sunulacak ekstra özellikler için ödeme yapacak çok sayıda şahsın olacağı hipotez ediliyor.

Sosyal medya platformları son yarıyılda farklı paralı koliler duyuruyor. Misalin Telegram Premium sonrasında karşımıza en son Snapchat Plus aboneliği çıkmıştı. Twitter ’da “Tweet Tertip Etme” altyapısını paralı “Blue” kutusunun altına gizledi.

Meta, Facebook, Instagram ve WhatsApp tasarıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.