Twitter, ekran görüntüsü bildirimleri göstermeye başladı

15.03.2023
1
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Twitter, ekran görüntüsü bildirimleri göstermeye başladı

Twitter, platformu sanıyoruz daha fazla şahsa eriştirmek ismine ekran görüntüsü bildirimleri göstermeye başladı.

Kısa vakit evvel çok uzun zamandır bilave edilen “Tweet Tertip Etme” altyapısını kullanıma sunan Twitter, şu an belirli iOS kullanıcıları arasında bir test reelleştiriyor. Bu testin artta da görsel paylaşımlar yer alıyor. Şirket, kullanıcıların başka bireylerin Tweet ’lerini ekran görüntüsü alarak paylaşmasını eksiltmek istiyor. Tweet ’lerin ekran görüntüsü alınırsa bunu idrak eden uygulama, bireylerin karşısına ekran görüntüsü alıp paylaşmak yerine Tweet ’in bağlantısı kopyala ya da dolaysız olarak takipçilerinle paylaş alternatiflerini çıkarıyor.

Zaman zaman çok viral olan Tweet ’lerin ekran görüntüleri tüm interneti kaplıyor. Bunlar bazen reel, bazen de sahte oluyor. Şirket platformun kullanıcı rakamını artırmak ve sahte Tweet ’leri bir nebze olsun eksiltmek ismine böyle bir yol izliyor. Ancak elbette bu adım ekran görüntüsü alınmasını yasaklamıyor. Şirket ileride bunu da yapabilir ancak bu kullanıcılara netlikle mani olmayacaktır.

Bu arada ek balaka olarak belirtelim. Kısa vakit evvel WhatsApp tarafında da saklılık odaklı bir ekran görüntüsü alma maniyi getirilmişti. Onun ayrıntıları hemen burada yer alıyor.

Twitter is trying to persuade me to Share Tweet or Copy Link instead of taking a screenshot of the Tweet pic.twitter.com/vwFYNsf003

— Jane Manchun Wong @wongmjane October 6, 2022

Bu arada Twitter için kısa vakit evvel başka farklılıklar da yapıldı. Misalin artık videoların üzerine basıldığı zaman bütün ekran haline getirilecek, video üstünde yukarıya kaydırma yapıldığı zaman ise başka videolar yüklenecek. Bu sayede video tarafında daha çekici bir altyapı kuracak şirket, bu yeni altyapıda spesifik olarak dikey videolara odaklanacak. Ayrıca “Explore” başka bir deyişle “Keşif” kısmında da aktüelleme yapılıyor. Bu bvefatta artık beğenebileceğiniz değişik videolar gösteriliyor.

Bugün ayrıca iOS ve Android için yardımı da getirildi. Daha evvel testleri yapılan yeni yarıyılda, bir Tweet içerisine aynı anda hem resim hem video hem de GIF koyulabilecek. Daha evvel değişik medya formatlarının bir arada kullanılmasına izin vermeyen şirket, artık bunu değiştiriyor ve bu vaziyet birçok bireyin güzeline gidecek gibi görünüyor.

Twitter büyümeleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.