Birim alanda yüksek verim sunan çatı rüzgâr enerjisi sistemi

27.06.2023
28
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Birim alanda yüksek verim sunan çatı rüzgâr enerjisi sistemi

Aeromine şirketi tarafından geliştirilen çatı rüzgâr enerjisi sistemi, geleceğin en ehemmiyetli enerji kaynaklarından olabilir.

Ülkelerin elektrik gereksinimleri devamlı olarak çoğalıyor, fosil yakıtların eksilmesi ve daha pahalı hale gelmesiyle elektriğe yöneliş süratleniyor. Elektrikli vasıtaların patlaması ve değişik bazı faktörler üzerinden artık ülkeler daha evvel hiç olmadığı kadar fazla oranda elektrik üretmek zorunda. Elektriğin yapımı dünya üzerinde halen bütün olarak pak değil. Ancak bunu değiştirmek için çok rakamda sistem geliştiriliyor, rüzgâr türbinleri ile güneş enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynaklarının rakamını artırılıyor.

Elektrik yapımı günümüzde yalnızca devletlerin elinde de yer almıyor. Büyük enerji işletmeleri yanında artık bireyler de konutlarında kendi elektriklerini üretebiliyor. Bir Hayli birey evini yüksek verimli güneş enerjisi oturumları ile donatıyor, burada Tesla gibi işletmeler bireylere çok gelişmiş güneşderi elektrik yapım ve depolama çözümleri sunuyor.

Nvidia ’dan rafa kalkan RTX 4080 12 GB ’lar için kutu ödemesi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.