Samsung Expert RAW fotoğraf uygulamasına yeni telefon destekleri geldi

25.02.2023
18
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Samsung Expert RAW fotoğraf uygulamasına yeni telefon destekleri geldi

İlk olarak Samsung Galaxy S21 Ultra için çıkan Expert RAW resim uygulamasına yeni telefon dayanakları ilave edildi.

Dediğimiz gibi ilk olarak Samsung Galaxy S21 Ultra modeline özel olarak çıkarılan buradan elde edilebilen Expert RAW uygulaması, daha sonra Galaxy S22 Ultra, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 dayanaklarını kazanmıştı. Uygulamaya daha sonra Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Fold 4 dayanakları dahil edildi. Şimdi yapılan aktüelleme sonrasında ise artık Galaxy S20 Ultra, Note 20 Ultra ve Galaxy Z Fold 2 modelleri de desteklenen uslu telefonlar arasına giriş yaptı. Uygulamanın Galaxy S20, Galaxy S20 Plus, Galaxy Note 20 ve Galaxy Flip dayanakları ise bulunmuyor.

Expert RAW kamera uygulaması, şahısların telefonlarının ana, ultra geniş açı ve telefoto kameralarında Pro Mode kullanmasına imkân tanıyor. Pro Mode sayesinde şahıslara birçok ayrıntılı manuel resim çekim ayarları sunuluyor ve uygulamada her kamera netleme başta olmak üzere her kalemde tek tek hakimiyet edilebiliyor.

Uygulama ile yalnızca bunlar da gelmiyor. Aktarıldığı kadarıyla bu uygulama ile dayanaklı telefonlar HDR dayanağı kazanıyor ve resimleri kayıpsız JPEG ya da 16-bit DNG RAW formatlarında dışa aktarabiliyor. DNG RAW formatında kaydolunan resimler tüm bilgiyi bünyesinde taşıdığından Lightroom gibi harici uygulamalar üzerinde çok daha rahat biçimde düzenlenebiliyor.

Expert RAW gibi bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.