Elon Musk: “Amerika ’daki ifade hürlüğünü yok etmeye çalışıyorlar”

12.01.2023
8
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Elon Musk: “Amerika ’daki ifade hürlüğünü yok etmeye çalışıyorlar”

Sosyal medyanın şahsiyet limitli platformu Twitter, Elon Musk tarafından satın alınması sonrası her şey karıştı.

Twitter ’ın Elon Musk tarafından satın alınması genel olarak güzel karşılanmıyor. Birçok birey platformu bıraktı, birçok şahıs da bırakmayı düşünüyor. Twitter ’ın yeni sahibi reklam mevzusunda da negatiflikler oluşturmaya başlamış vaziyette. Misalin geçtiğimiz hafta General Motors ’un Twitter ’daki reklamlarını geçici olarak durduğunu bildik. Elektrikli otomobil işletmesi Tesla ’nın sahibi olan Elon Musk ’ın Twitter ’ı almasından beğenmeyen ve bu büyük farklılık sebebiyle platformun gideceği istikameti izlemeye başladıklarını belirten otomotiv devi General Motors, Twitter hesabını kapatmayacak ancak bir müddet reklam bütçesini başka taraflarda kullanacak.

Üstteki mevzuyla bağlantılı olarak Elon Musk, Twitter ve reklam kazançları odağında taze bir açıklama yaptı. Musk, 100 milyondan fazla takipçiye sahip Twitter hesabından şunları aktardı: “İçerik teftişinde hiçbir farklılık olmamasına ve aktivistleri yatıştırmak için elimizden gelen her şeyi yapmamıza karşın, aktivist grupların reklam verenlere baskı yapması sebebiyle Twitter ’ın kazançlarında büyük bir düşüş yaşandı. Son derece berbat bir gidişat! Amerika ’daki ifade hürlüğünü yok etmeye çalışıyorlar.

Twitter has had a massive drop in revenue, due to activist groups pressuring advertisers, even though nothing has changed with content moderation and we did everything we could to appease the activists.

Extremely messed up! They ’re trying to destroy free speech in America.

— Elon Musk @elonmusk November 4, 2022

Twitter ’ı yalnızca reklamlardan kazanç elde eden bir yer olmaktan çıkarmak isteyen Musk, Twitter ’ın başına geçtiği andan itibaren çok enteresan adımlar atıyor ve bunun şimdiye kadar platforma yararından çok hasarı değiyor. ABD ’nin ifade hürlüğü Twitter üstünden kurtarmaya çalışan Musk, Twitter ’a hasar vermeye devam edecek gibi görünüyor.

Elon Musk, geçtiğimiz hafta “para için değil, insanlığa dayanak etmek için Twitter ’ı aldım” dedi ve bunun üstüne Twitter ’dan para kazanacak çok rakamda sistem geliştirmeye başladı. Onların son ayrıntıları burada yer alıyor.

Elon Musk ve Twitter büyümeleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.