En sevilen iOS 16 özelliği fotoğraflardan obje ayırma oldu

16.04.2023
7
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
En sevilen iOS 16 özelliği fotoğraflardan obje ayırma oldu

Teknoloji devi Apple, kısa vakit evvel kullanıma sunduğu iOS 16 işletim sistemiyle bir hayli yeni özelliği karşımıza çıkardı.

WWDC22 faalliğinin en ehemmiyetli bülteni olan, tüm ayrıntılarına burada yer verdiğimiz iOS 16 işletim sistemi, sayfanın altında görebileceğiniz yardımlı tüm iPhone modelleri için geçtiğimiz hafta indirilebilir hale geldi. İşte bu işletim sisteminin sarih en çok hoşlanılan yanı resimlerden obje ayırma altyapısı oldu. Apple bu özelliği kendisi bütün olarak şöyle açıklıyor: “Kullanıcılar şimdi bir resmin süjesini basılı yakalayıp arka tasarıdan kaldırarak İletiler gibi uygulamalara yerleştirebiliyor. Bu özellik Ekran Görüntüsü, Süratli Bakış, Resimler, Safari ve çok daha aşırısında çalışıyor. 

Kullanıcılar tarafından çok hoşlanılan özellik, yalnızca A12 Bionic ve daha yeni bir yongaya sahip iPhone modellerinde Xs ve sonrası kullanılabiliyor. Özelliği kullanmak ise oldukça kolay. Resimler Yerleşik resim galerisi içerisine kaydolduğunuz bir resmi açmanız ve resim içerisinde seçmek istediğiniz objenin üzerine basılı yakalamanız yeterli oluyor.

Yapay zihin sistemi resmi tarıyor ve tanımladığınız objeyi gerçekten çok iyi biçimde seçerek fon olmadan dışa çıkarabiliyor. Bu tercih sürecinde objenin hudutlarını gösteren şık bir animasyon gözler önüne seriliyor. Bunu alttaki kısa video gözler önüne seriyor.

the best iOS 16 feature is being able to automatically cut people out of a photo and create a transparent PNG

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.