Heyecan yaratan The Witcher Remake duyuruldu

10.03.2023
3
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Heyecan yaratan The Witcher Remake duyuruldu

CD Projekt Red, kısa süre evvel yeni The Witcher oyunu için ilk bülteni yapmıştı. Şimdi The Witcher Remake ses getirdi.

The Witcher dünyasının ilk oyunu The Witcher Remake ismi altında yine yaratılacak. Bu esastan imal sürecinde dolaysız olarak Unreal Engine 5 reyin motoru kullanılacak. Sürecin arkasında Polonyalı reyin stüdyosu Fool ’s Theory olacak ancak söylendiği kadarıyla CD Projekt Red süreci yakından takip edecek. The Witcher, The Witcher 2: Assassins of Kings ve The Witcher 3: Wild Hunt sonrasında karşımıza çıkacak yeni The Witcher oyunu için de geliştirme çalışmaları resmi olarak başladı.

CD Projekt Red tarafından geliştirilen reyin için hali hazırda çok fazla ayrıntı verilmiyor. Şirket sadece oyunun kendi reyin motorları REDengine yerine Unreal Engine 5 ile geliştirileceğini aktarıyor. Bu ayrıntı oyunun grafiksel olarak mucizevi iyi olacağı anlamına geliyor.

Hatta Unreal Engine 5 reyin motoru özelinde motorun geliştiricisi Epic Games ile beraber çalışacaklarını da söyleyen CD Projekt Red, bu açıdan etkileyici büyüklükte bir sarih dünyada görsel gösteri sunacak izlenimi oluşturuyor.

Son oyunu Cyberpunk 2077 ile hakikat anlamda facia bir çıkış yapan ve oyuncuları fazlasıyla üzen CD Projekt Red, bu açıdan yeni Witcher oyununa çok ama çok büyük özen gösterecektir.

The Witcher Remake yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.