iPhone 14 serisinin hareket modu gerçekte nasıl çalışıyor? [Video]

05.02.2023
4
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
iPhone 14 serisinin hareket modu gerçekte nasıl çalışıyor? [Video]

Dört değişik modelden oluşan iPhone 14 ailesinde kamera odaklı getirilen etkileyici bir “hareket modu” yer alıyor.

iPhone 14 ailesi bütün olarak 14, 14 Plus, 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinden oluşuyor. Apple bu modellerin hepsine bir hareket modu ilave etti. Telefonların kamera sistemlerine spesifik olarak koşu / yürüme halinde video çekimi emeliyle ilave edilen bu mod, Apple tarafından şöyle açıklanıyor: “Video hareket halindeyken çekilse bile ciddi sarsıntılara, hareketlere ve titreşimlere geçim sağlayan fantastik netlikte videolar için yeni Hareket modu.” Apple ’ın bu mod için gösterdiği resmi video gerçekten çok iyi görünüyor. Ancak işletmeler bu özel çekilen reklamlarda büyük tertip etmeler gerçekleştiriyor.

Rich DeMuro tarafından paylaşılan alttaki reel kullanım ise iPhone 14 ’lerin asılda da tesirli bir hareket modu performansı ortaya koyduğunu gözler önüne serdi. Bu mod iPhone ’ları ile sık sık video sürükleyenleri aşırısıyla memnun edecek gibi görünüyor. Telefonlarda ayrıca artık saniyede 30 kare 4K ve saniyede 24 kare 4K video kaydı yapabilen gelişmiş sinematik mod da bulunuyor.

Action Mode on the iPhone 14 Pro pic.twitter.com/z1vjYs52Cx

— Rich DeMuro @richontech September 7, 2022

Telefonlar hakkında genel olarak ise Apple ’dan şu açıklamalar geliyor: “Alıcılarımız iPhone ’larına her gün güveniyor. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ile öteki tüm iPhone ’lardan daha fazla geliştirme sunuyoruz. iPhone 14 Pro, sıradan kullanıcılardan profesyonellere kadar her kullanıcıya en iyi resimlerini ve videolarını sürüklemelerini sağlayan bir kamera sisteminin yanı gizeme Hep Sarih ekran ve Dynamic Island gibi yenilikçi yeni teknolojiler sunuyor” diyen Apple Global Pazarlamadan Mesul Başkan Takviyecisi Greg Joswiak laflarını şöyle sürdürdü:

“Çığır açıcı güvenlik özellikleri kullanıcılara en çok gereksinim dinledikleri anda takviyeci olarak daha da fazla güvenlik sağlıyor. Ayrıca inanılmaz güçlü ve tesirli A16 Bionic yonga ve tüm gün süren batarya ömrüyle, bu şimdiye kadarki en iyi iPhone.”

“Alıcılarımız her gün tüm işleri için iPhone ’a güveniyor. iPhone 14 ve iPhone 14 Plus ile çığır açıcı yeni teknolojiler ve ehemmiyetli güvenlik özellikleri geliyor. iPhone 14 Plus ’taki yeni ve daha büyük 6.7 inç ekran sayesinde kullanıcılar internette dolaşırken ekranlarında daha fazla içerikten yararlanabilecek, hatta daha fazla metin görüntüleyebilecek.” açıklamasını yapan Apple Global Pazarlamadan Mesul Başkan Takviyecisi Greg Joswiak laflarına şöyle devam etti:

“İki telefonda da loş ışık performansında büyük bir büyüme sağlayan güçlü ve yeni Ana kamera, 5G ve eSIM ile gelişmiş bağlantı özellikleri ve batarya ömrünü daha da iyileştiren A15 Bionic yonganın fantastik performansı bulunuyor. Bütün bu özellikler iOS 16 ile sıkı bir entegrasyon sağlayarak iPhone ’u her zamankinden daha bırakılmaz hale getiriyor.”  

Uydu bağlantı özelliği ayrıntılarına burada yer verdiğimiz, kısa zaman evvel tanıtılan Huawei Mate 50 modellerinde de yer alıyor. Huawei de sürecin daha çok yaşama kurtarma kısmına odaklanıyor.

iPhone 14 ivedisi yanında bu da alakanızı çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.