Xiaomi, Google Resimler ’ı MIUI Gallery içerisine entegre ediyor

30.11.2022
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Xiaomi, Google Resimler ’ı MIUI Gallery içerisine entegre ediyor

Uslu telefon pazarının en büyük adlarından Xiaomi, Google Resimler ’ı MIUI Gallery içine entegre edeceklerini duyurdu.

Xiaomi geçtiğimiz hafta bir bülten yaptı ve MIUI Gallery Sync özelliğinin Xiaomi Cloud Şirketin bulut depolama hizmeti kapsamında iptal edildiğini aktardı. Burada Google ile bir uyuşma yapıldığı belirtildi ve ardından Google Resimler ’ın dolaysız olarak MIUI Gallery içerisine entegre edileceği söylendi. 24 Ekim itibarıyla belirli ülkeler üzerinden etkin edilmeye başlanacak yeni yarıyılda şahıslar, resimlerini ve videolarını yedeklemek ismine dolaysız olarak MIUI Gallery içerisinde yer alacak Google Resimler ’ı kullanabilecek ve böylece ayrı bir uygulama açmaya gerek kalmayacak.

Xiaomi Cloud abonelerine 3 aylık 100 GB ’lık Google One aboneliğini fiyatsız olarak sağlayacak olan işletme, bu adımla genel olarak kullanıcıları memnun ediyor. Google Resimler üzerine 15 GB ’a kadar fiyatsız yedekleme yapılabiliyor ve yedeklenen içeriklere hemen her yerden rahatlıkla ulaşılabiliyor.

Konu hakkında Xiaomi International Ürün ve Teknoloji Genel Müdürü Quanxin Wang “Xiaomi aralıksız olarak yazılım tecrübesini geliştirmenin yollarını arıyor. Google Resimler ile iş birliğimiz, kullanıcılara bilgilerinin tehlikesiz bir biçimde saklanmasını sağlamanın kolay bir yolunu sunarken, gerektiğinde değişik aygıtlardan kolayca erişebilmelerini de sağlayacak.” dedi

Google Resimler Başkan Dayanakçısı Shimrit Ben-Yair ise “Xiaomi kullanıcılarına resimlerini ve videolarını Android aygıtlarından Google Resimler ’a yedeklemeleri için daha kolay bir yol sunabildiğimiz için coşkuluyuz. Tüm hatıralarınızı bir araya getiren Google Resimler, en iyi anlarınızı daha fazla aygıtta kolayca aramanıza, tertip etmenize, paylaşmanıza ve yine yaşamanıza dayanakçı olacak.” açıklamasında bulunuyor.

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.