iPhone 14 Pro ’ların Dynamic Island ’ı bir prototip oyunda kullanıldı

05.04.2023
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
iPhone 14 Pro ’ların Dynamic Island ’ı bir prototip oyunda kullanıldı

Sadece iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinde yer alan Dynamic Island, farklı kullanımlar kazanacak gibi görünüyor.

Biliyorsunuz kısa süre önce tanıtılan iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinde yer alan TrueDepth sensörlerine ve selfie kamerasına ev sahipliği yapan ekran deliği statik bir boşluk olarak tasarlanmadı. Apple burada “Dynamic Island” sistemini karşımıza çıkardı. İnteraktif bir kullanıcı deneyimi sunan Dynamic Island, geliştiricilerin özelleştirebileceği bir yapıda yer alıyor ve bu konuda ortaya çıktığı kadarıyla şimdiden farklı oyun denemeleri dahi yapılıyor. Bu konudaki en güzel örneklerden birisi WaterMinder ve HabitMinder gibi uygulamaların arkasındaki isim Kriss Smolka ’dan geldi.

iPhone 14 Pro serisinin Dynamic Island ’ını “Pong” temelli prototip oyunu Hit The Island ’a entegre eden ve bunu Twitter ’dan yayınladığı aşağıdaki video ile gözler önüne seren Smolka, bu adımıyla birçok başka geliştiriciye de fikir verecek gibi görünüyor. Birçok geliştiricinin Dynamic Island ’ı oyunlarına yaratıcı şekilde dahil edeceği düşünülüyor ve Apple ’ın bu konuda bazı kolaylıklar sunacağı tahmin ediliyor.

Who has an iPhone 14 Pro right now? Need to test this on device asap!

🏝️ Hit The Island – our game concept for iPhone 14 Pro, still laggy but it ’s turning out nice 🙂 #iPhone14Pro #iOS16 pic.twitter.com/kWLU77gk6d

— Kriss Smolka (@ksmolka) September 13, 2022

Genel olarak çok dikkat çeken Dynamic Island sistemi için Apple kendisi şunları aktarıyor:

“Dynamic Island, donanımla yazılım arasındaki sınırı belirsizleştiren tasarımı ve gerçek zamanlı adaptasyonla önemli uyarıları, bildirimleri ve aktiviteleri göstermesi sayesinde iPhone ’la etkileşime geçmenin yeni yollarını sunuyor. Dynamic Island özelliğinin kullanıma sunulmasıyla, TrueDepth kamera da ekranda daha az yer kaplayacak şekilde yeniden tasarlandı.

Apple, Google ’dan her yıl aldığı milyar dolarları kaybedebilir

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.