Meta, Ray-Ban ile yeni bir uslu gözlük geliştiriyor

30.11.2022
3
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Meta, Ray-Ban ile yeni bir uslu gözlük geliştiriyor

Facebook, Instagram ve WhatsApp ’ın çatı işletmeyi konumunda bulunan Meta, Ray-Ban ile yeni bir uslu gözlük geliştiriyor.

Meta, giyilebilir ürün tarafındaki çözümlerini artırmak istiyor. Bu bağlamda işletmenin Ray-Ban ile yeni bir uslu gözlük üzerinde çalışmalar yaptığı ortaya çıktı. Bu mevzuda daha evvel de bir araya gelen ikili, yeni model için nasıl tasarılar içerisinde bulunuyor henüz belli olmuş değil. İlk modelin noksanlarını yeni ürün ile kapatması bilave edilen ikili, bu yeni makine ile ilk versiyondan değişik olarak AR tarafına odaklanabilir. Başka Bir Deyişle yeni ürün bünyesinde bir ekran taşıyabilir ve bununla hakikat yaşama sanal objeler / görseller yerleştirebilir.

Meta ve gözlük devi Ray-Ban tarafından geliştirilen Stories adlı ilk uslu gözlük modeli en son bir WhatsApp adımı ile gündeme gelmişti. Pazarda çok fazla dikkat toplamaya ürün üzerinde bir vakittir Messenger sonrasında WhatsApp tecrübeyi de elde edilebiliyor. Bireylerin dolaysız olarak telefonlarına bağlı Stories gözlük Ayrıntıları burada üzerinden sesli arama yapabildiği, sesli ileti gönderebildiği ve gelen iletileri dinleyebildiği aktarılıyor.

Bu altyapı sayesinde eller serbest WhatsApp tecrübeyi sunmaya başlayan işletme, Metaverse özelinde VR / AR başlıklara büyük önemsiyor ve geleceği için şimdiden mevcut servislerini giyilebilir ürünlerin merkezine almayı sürdürüyor.

Ray-Ban ve Meta tasarıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.