Netflix, platforma ilave edilecek altı yeni doğa belgeselini gösterdi

20.01.2023
3
Okuma Süresi: 7 dakika
A+
A-
Netflix, platforma ilave edilecek altı yeni doğa belgeselini gösterdi

Alanının liderliğini gözeten Netflix, platforma ilave edilecek altı yeni doğa belgeseli için ayrıntılı balakalar paylaştı.

Bu mevzuda Netflix tarafından ilk olarak şunlar aktarıldı: “Önümüzdeki birkaç sene içinde yayına girecek altı yeni diziyle dönüm noktası kalitesindeki doğal tarih belgesellerinin imalini üstlenme mevzusundaki kararlılığımızı pekiştirmekten büyük coşku dinliyoruz. Bu kapsamdaki ilk belgeselimiz, anlatıcılığını Morgan Freeman ’ın üstlendiği Düzeyin Hikâyesi, 22 Kasım ’da izleyicilerle buluşacak. Doğa belgeselleri, içinde yaşadığımız dünyanın fantastik ve karışık güzergahlarını keşfetmemize ve takdir etmemize dayanakçı olabilir.

Dünyanın orijinlerinden şu anda içinde yaşadığımız etrafa ve gelecek için yaratmakta olduğumuz gezegene kadar tarihin tüm düzeylerini içeren hikâyelerin bir hududu yoktur. Sinema büyüsüne sahip bu belgeseller, sansasyonel film üretimi teknikleriyle ve yenilikçi teknolojilerle doğal yaşamın en egzotik veya en mikroskobik canlılarını bile parmaklarımızın ucuna kadar getiriyor.

Dünyanın dört bir yanından izleyicilerin dünya hakkındaki film ve dizilere bayılması hiç donakaltıcı değil. Nisan 2019 ’da yayına girmesinden bu yana 100 milyonu aşkın hane Gezegenimiz‘i izledi. Bu sene Nisan ayında yayına giren Dünyanın En Harika Milli Parkları, Netflix ’in küresel Top 10 İngilizce Diziler Listesi ’ne ve 26 ülkede Top 10 listesine girdi. Her iki dizinin başarısının Emmy mükâfatlarıyla da patentlenmiş olması bizi ayrıca gururlandırdı.

Vizyoner üretimcilerin imzasını taşıyan ve iz bırakan anlatıcılar tarafından seslendirilen bu hikâyelerin her yaştan izleyiciyi etkileyeceği ve eğlendireceği emin.”

Peki bütün olarak neler geliyor? İşletmenin buna yanıtları şöyle:

Our Universe. Cr. Netflix © 2022

Düzeyin Hikâyesi – 22 Kasım 2022 ’de Yayınlanacak, Anlatıcı Morgan Freeman

BBC Studios, 13,8 milyar yıldır süren epopesi bir hikayeyi mevzu alan, anlatıcılığını Morgan Freeman ’ın üstlendiği, altı bvefatlık benzersiz bir diziye imza atıyor. Sansasyonel barbar yaşam görüntülerini göz akdikeni kozmik özel efektlerle harmanlayan dizi, izleyicileri doğal yaşamımızı yönlendiren bağlantıları keşfedecekleri büyüleyici bir serüvene çıkarıyor.

Kâh Güneş ’in ortaya çıkışını, kâh bir deniz kaplumbağasının doğumunu mercek altına alacak olan Düzeyin Hikâyesi, güneş sistemimizi oluşturan muhteşem göksel eforları canlandırmak için çığır açıcı animasyonlardan faydalanırken modern kamera ve bilgisayar takviyeli animasyon CGI teknolojisi, izleyicilere Dünya üzerindeki en ikonik, en karizmatik hayvanlardan bazılarına yakından bir bakış sunacak.

Our Planet II. Cr. Netflix © 2023

Gezegenimiz II – 2023 ’te Yayında, Anlatıcı David Attenborough

Yeryüzü ve Gezegenimiz‘i yaşama geçiren Emmy mükâfatlı takım, Gezegenimiz II ile yeni bir imale imza atıyor. Dünya üzerinde rastgele bir anda milyarlarca hayvan hareket hâlindedir. Muhteşem ve yenilikçi bir sinematografiyle çekilen Gezegenimiz II, hayvanların neden ve nasıl göç ettiğine ait sırları çözerek doğal yaşamdaki en acıklı ve etkileyici hikâyelerden bazılarını gözler önüne seriyor.

Netflix Belgesel

Our Origins. Cr. Netflix © 2023

Life on Our Planet – 2023 ’te Yayında Anlatıcı Morgan Freeman

Bu dizi, yaşamın Dünya ’yı fethetmek ve Dünya üzerinde ayakta kalmak için verdiği epopesi çabanın hikayesi. Günümüzde gezegenimizde 20 milyon cins bulunuyor. Ancak bu gördüğümüz, zaman içinde yalnızca anlık bir görüntü. Dünya ’da yaşayan canlıların %99 ’u geçmişin derinliklerinde yerini aldı.

Bu hanedanlıkların başına neler geldiği, nasıl yükselip düştükleri gerçekten dikkat çekici. Industrial Light & Magic ortaklığında yaşama geçirilen dizi, uzun müddet evvel soyları tükenen canlıları yaşama döndürmek için teknoloji ve bilim alanındaki son büyümelerden yararlanıyor. Life On Our Planet gezegenimizdeki yaşamın olağanüstü hikayesini gözler önüne seriyor.

Our Oceans. Cr. Netflix © 2024

Our Oceans – 2024 ’te Yayında

Ummanlar, gezegenimizin kalbi. Ancak ummanlar hakkındaki birçok şey henüz keşfedilmedi ve bilinmezliğini gözetiyor. Hint Ummanı ’nun tropik sıcak sularından Atlantik ’in ateşli derinliklerine, Pasifik ’in ateş çemberiyle çevrili öngörülemez sularından Güney ve Arktik Ummanı ’nun dondurucu yalnızlığına kadar uzanan Our Oceans, dalgaların altındaki mucizelerle dolu büyülü bir dünyayı bulguya çıkıyor.

Our Living World. Cr. Netflix © 2024

Our Living World – 2024 ’te Yayında

Dünya, yeşil-mavi renkli ince görünümünün altında yaşamla dopdoludur. Donakaltıcı bilimsel açıklamalara direnen ve gezegenimizin olağanüstü doğal ağlarına yer veren Our Living World, yaşam dolu gezegenimize bütün bir saygı duruşu kalitesinde. Dizi, hepimizi birleştiren ve cihanımızın en büyülü fenomeni olan yaşamın sürmesini sağlayan hayret verici bağlantılar ağını gözler önüne seriyor.

Our Water World. Cr. Netflix © 2025

Our Water World – 2025 ’te Yayında

Mavi Gezegen II‘nin baş üretimcisinin imzasını taşıyan Our Water World, gezegenimizin büyümesine dayanakçı olan, yokluklarında yaşamın varlığını sürdüremeyeceği us almaz tatlı su sistemlerini bulguya çıkıyor. Dünya ’nın buzla kaplı diyarlarından gürül gürül akan akarsularına ve epopesi şelalelerine, büyülü bulut ormanlarına dek uzanan bu belgesel dizisi, gezegenimizin mucizevi tatlı su dünyalarının sırlı, donakaltıcı ve çekici hikâyesini anlatıyor.

Netflix doğa belgeselleri yanında bu da alakanızı çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.