Polestar, otomobilde Toyota CEO ’sundan değişik düşünüyor

11.01.2023
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Polestar, otomobilde Toyota CEO ’sundan değişik düşünüyor

Volvo bağlantılı elektrikli otomobil şirketi Polestar, otomobil pazarının geleceği için Toyota CEO ’sundan değişik düşünüyor.

Otomobil pazarı değişiyor. Birçok büyük otomobil üreticisi içten yanmalı motorları bırakarak tamamen elektrikli otomobillere odaklanıyor, geleceğin yalnızca burada olduğunu görüyor. Bu mevzuda Toyota da çalışıyor ancak firmanın CEO ’su Akio Toyoda, elektrikli otomobilleri tek alternatif olarak bırakmak istemiyor. Geçtiğimiz ay bazı açıklamalarda bulunan Akio Toyoda, bu kapsamda “Otomobil dünyasındaki büyük bir kesim elektrikli taşıtların tek alternatif olarak gerçekten uygun olup olmadığını merak ediyor. Ancak bunun Yalnızca elektrikli otomobillerin olduğu geleceğin günümüzde bir trend olduğunu düşünüyorlar ve bu surattan yüksek sesle konuşamıyorlar. Reelinde doğru yanıt hali hazırda belirsiz ve kendimizi tek bir alternatifle sınırlamamalıyız.” gibi acayip bir söylemde bulunmuştu.

Toyoda, burada ileriye dönük olarak en iyi yolun “hibrit, plug-in hibrit, hidrojen ve tamamen elektrik” gibi değişik esasların geliştirilmesi olduğuna inanıyordu. Polestar şirketinin sürdürülebilirlik mevzusundaki üst düzey adı Fredricka Klaren ise bu mevzuda değişik düşünüyor. Yaptığı açıklamalar kapsamında küresel ısınma mevzusunda zaman kaybedilmemesi gerektiğini belirten Klaren, “Bu olası değil. Fosil yakıtları kullanmaya devam edemeyiz.” dedi.

“2030 ’dan sonra elektrikli olmayan modellere netlikle yer yok” açıklamasını da yapan Klaren, etraf mevzusunda elektrikli taşıtlara odaklanılması mevzusunda haklı ancak küresel ısınma mevzusunda fark yaratmak için yalnızca elektrik otomobiller yeterli gelmeyecek. Bu mevzuda negatif tesirleri eksiltmek için elektrik yapımından sanayi kuruluşlarına kadar çok sayıda alanda köklü farklılıklar gerekiyor. Fakat elbette hiçbir şey yapmadan başkalarının adım atmasını bilave etmek de anlamlı değil. Bu açıdan Polestar anlamlı bir gelecek niyeti kapsamında sunduğu tamamen elektrikli otomobil alternatiflerini artırma çalışmasıyla doğru yolda ilerliyor.

Polestar ve Toyota odaklı açıklamalar yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’den yeni PS5 reyin kumandası

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.