PUBG MOBILE kadınlar turnuvasında Türk takımı şampiyon oldu

03.04.2023
6
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
PUBG MOBILE kadınlar turnuvasında Türk takımı şampiyon oldu

PUBG MOBILE European Wonder League kadınlar turnuvasında Türk temsilci Rise of Queens ehemmiyetli bir başarıya imzalaydı.

PUBG MOBILE, pazarın en çok oynanan mobil oyunları arasında başı sürüklemeye devam ediyor ve bu popülerlik oyunun e-spor tarafını da öne çıkarıyor. Reyin için çok rakamda turnuva yapılıyor ve bu mevzuda bugün Türkiye merkezli olarak şu açıklama geçildi: “Dünyanın en popüler mobil oyunlarından bkocaman olan PUBG MOBILE ’ın Avrupa ekibi tarafından 4 Ağustos- 8 Eylül tarihleri arasında tertip edilen PUBG MOBILE European Wonder League kadınlar turnuvasında Türk ekipleri yeli esti. Temsilcimiz Rise of Queens büyük bir başarı tutarak turnuvanın şampiyonu oldu.

33 tanesi Türkiye ’den olmak üzere toplamda 97 ekibin kaydettiği PMEWL turnuvasında finalist 16 ekipten altı tanesini Türk, yedi tanesini CIS bölgesi ve üç tanesini de Avrupa bölgesi ekipleri oluşturdu.

Şampiyonluk kupasını kaldıran Rise of Queens ekibi toplamda beş galibiyet alarak 192 puan ile harika bir performansa imzalaydı. Büyük finallerde şampiyonu bir öbür temsilcimiz olan Galatasaray Espor takip etti ve turnuvayı 2. olarak bitirmeyi başardı. 

Avrupa ’da tertip edilen ilk resmi PUBG MOBILE kadın turnuvasında ilk 5 ekip içerisinde üç Türk ekibinin yer alması dikkat toplayan bir başarı olarak öne çıktı.”

Turnuvada yer alan Türk ekipleri ve genel sıralama şu biçimde;

-Rise of Queens
-Galatasaray Esports
-Denizbank Wildcats
-Beşiktaş Espor
-Surreal Esports
-Ozorox Esports

PUBG MOBILE büyümesi yanında bu da alakanızı çekebilir: Corsair ’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.