WhatsApp için çıktı: “32 şahısla görüntülü arama, 1024 şahsiyet gruplar ve aşırısı”

17.01.2023
6
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
WhatsApp için çıktı: “32 şahısla görüntülü arama, 1024 şahsiyet gruplar ve aşırısı”

WhatsApp bugün yeni bazı özellikler kullanıma sundu. 32 şahısla görüntülü arama, 1024 şahsiyet gruplar ve aşırısı geldi.

Ayrıntılarına burada yer verdiğimiz Topluluklar altyapısı ile beraber gelen özellikler için işletme şunları aktardı: “Bugün kullanıcıların merakla bilave ettiğini düşündüğümüz üç özelliği daha yayınlıyoruz; sohbet içi anketler oluşturma, 32 şahısla görüntülü arama ve 1024 ’e kadar kullanıcıya ev sahipliği yapabilen gruplar.” Firma grup boyutunu 5 Mayıs 2022 tarihinde 512 şahsa çıkarmıştı. Bu bağlamda katılımcı rakamı ikiye katlayan WhatsApp, bu çoğalış ile özellikle Telegram tarafıyla daha iyi çaba etmek istiyor. Telegram ’da çok rakamda devasa grup bulunuyor ve bunlar etkin olarak kullanılıyor.

Daha evvel maksimum 8 şahsa kadar izin verilen görüntülü arama sürecini 32 ’ye yükseltiyor olmasıyla da sevindiren firma, sohbet için anket özelliğiyle de grup idaresini basitleştiriyor. Bu özellik sayede belirli mevzularda ortak karara varmak, belirli şeyleri seçmek daha öncekine oranla çok daha efektif bir hale geliyor.

Bu yeni sistem ile şahıslar seçimlerini gruba ileti olarak atmak yerine hazırlanan anket üzerinden gösterebiliyor. Burada şunu belirtmek gerekiyor, hazırlanan anketler anonim olarak çalışmıyor. Başka Bir Deyişle kimin hangi alternatife rey verdiği net olarak gösteriliyor. Neticeyi ya da reyleri görüntüleme ise dolaysız olarak anket penceresi üzerinden yapılıyor. Bu sistemde işletme saydam olmayı seçim ediyor.

WhatsApp için başka özellikler de yolda bulunuyor. Onların en son çıkanları ise dolaysız olarak burada yer alıyor.

WhatsApp yenilikleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Corsair ’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.