Sony PlayStation VR2 için maliyet sonunda verildi

22.01.2023
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Sony PlayStation VR2 için maliyet sonunda verildi

Sony PlayStation VR2 sanal gerçeklik başlığı için tasarım ve teknik ayrıntılar sonrasında resmi maliyet yaftayı da verildi.

Sony PlayStation VR2 ya da PSVR2, Sony tarafından bugün yapılan resmî açıklamaya göre 22 Şubat tarihinde 550 dolar maliyet yaftasıyla satışa sunulacak. Başka Bir Deyişle biraz daha beklenmesi gerekecek ürün, bugün yapılan yeni açıklamaya göre 15 Kasım tarihinde ise ön siparişe açılacak. Çok merak edilen ürün bir süredir etkin olarak seri imalde yer alıyor. Bu açıdan amaçlanan satış yarıyılını kaçırmayacak başlıktan, 2023 ’nam mart ayına kadar en az 2 milyon birim üretilmesi kastediliyor. Bunun böyle bir ürün için iddialı olduğu, Sony ’nin VR2 ile ilk modelden daha fazla arz bilave ettiği aktarılıyor. 

Çıktığında 20 ’den fazla büyük sayılacak oyuna ev sahipliği yapacak ve ilk düzeyde Resident Evşehir Village, The Walking Dead: Saints and Sinners Ch2, No Man ’s Sky ve Horizon Franchise gibi imaller ile ses getirecek başlık için bugün alttaki oyunlar da duyuruldu:

-The Dark Pictures: Switchback VR-Cities VR Enhanced-Crossfire: Sierra Squad-The Light Brigade-Cosmonious HIgh-Hello Neighbor Search & Rescue-Jurassic World Aftermath Collection-Pistol Whip VR-Zenith: The Last City-After the Fall-Tentacular

Hatırlamak ismine başlık oyunlarda şahısların gözleri önüne Cinematic Mode açıldığı zaman 1080P ’lik bir sanal ekran getirecek. Bu ekranda VR için olmayan oyunlar oynanabilecek ya da PS arayüzünde gezilebilecek. Gösterinin yıldızı olan VR modunda ise toplam 4000 x 2040 piksel çözünürlükte Her göze 2000 x 2040 piksel 90 / 120 Hz arası 360 derece reyin neşe elde edilecek.

Başlıkta ayrıca bir canlı yayın desteği de olacak. Bunun için harici olarak PS5 HD kamerasının alınması gerekecek. Bu kamerayı alan şahıslar hem kendilerini hem de reyin görüntüsünü canlı olarak yayınlayabilecek. Bu vaziyet özellikle reyin yayıncılarını çok memnun edecek.

Ürün aynı zamanda başlığı çıkarmadan odaya bakılmasına da imkân tanıyacak. Bu sayede birçok kazananın önüne geçmeyi kasteden Sony, burada şahısların özel reyin alanı belirlemesine de izin verecek. Bu alanın uç noktalarında kullanıcı görsel ve sesli olarak çarpma / düşme risklerine karşı uyarılacak.

Sony PlayStation VR2 maliyeti yanında bu da ilginizi Çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.