Türkiye ’de de açık; Microsoft Bing aramalarına ödül veriyor

29.03.2023
2
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Türkiye ’de de açık; Microsoft Bing aramalarına ödül veriyor

Yazılım devi Microsoft bugün sürpriz bir ilan yaptı. Microsoft Bing aramalarına ödül verilecek altyapı devreye alınıyor.

Arama motoru denildiği zaman herkesin usuna senelerdir Google geliyor. Ancak bu mevzuda seçenekler yok değil. Bunlardan birisi yeniden uzun zamandır aramızda olan ancak hiçbir zaman öne çıkamayan Microsoft Bing. Arama motoru bugün gündemde zira bilave edilmedik bir adım atıldı. Bu mevzuda Microsoft Türkiye bütün olarak şunu aktardı: “Microsoft, Türkiye ’nin de dahil olduğu 38 Avrupa ülkesinde Microsoft Ödül Programı ’nı uygulamaya soktuğunu duyurdu.

Program kapsamında Hotmail ya da Outlook hesabınız varsa, Microsoft ’un arama motoru www.bing.com adresini ziyaret ederek arama başına 5 ’er puan, Microsoft Edge üzerinden yapılan aramalarda da 20 ’şer puan kazanma fırsatı tutuyorsunuz.

Puan toplamanın öbür bir yolu da Microsoft Store ’da alışveriş yapmaktan geçiyor. Dijital satın alımların karşısında belirli bir puan elde ediyorsunuz. Gizeme kazanılan puanları değerlendirmeye geldiğinde ise elde edeceğiniz ödüller arasında Leage of Legends hediye kartının yanı gizeme Unicef gibi sivil toplum kuruluşlarına hasılatınızı bağışlama seçeneceğiniz de bulunuyor. “

Peki Microsoft Rewards Programına Nasıl Kayıt Olunur?

Bu mevzuda ise şirket şunu aktardı: “Microsoft ’un Rewards programına kaydetmek için programın sayfasına gidebilir, “Fiyatsız Kaydedil” butonuna tıklayabilirsiniz. Puan toplamak isteyenlerin https://rewards.microsoft.com linkine tıklayarak kaydetmeleri yeterli.”

Microsoft Bing adımı yanında bu da alakanızı çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.