YouTube, iPhone ve iPad için yeni araç takımı hazırladı

27.06.2023
46
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
YouTube, iPhone ve iPad için yeni araç takımı hazırladı

Alanının lideri YouTube, iPhone ve iPad için yeni bir vasıta ekibi hazırladı. Bu sayede kullanışlı bir yapı heyetti.

iOS ve iPadOS için çıkan yeni YouTube vasıta ekibi, şahısların YouTube ’un ana sayfasına, Shorts içeriklere ve aboneliklerine süratli biçimde ana ekranları üzerinden ulaşım sağlamasına imkân tanıyor. Büyük yapıdaki bu yeni vasıta ekibi üzerinden YouTube ’un arama sistemi de süratli biçimde açılabiliyor. Hatta şayet mikrofon ulaşımı verirseniz, bu vasıta ekibi üzerinden süratlice sesi arama da başlatabiliyorsunuz.

Bu sayede istediğiniz videoları bulmanızı basitleştiren ve daha süratli hale getiren Google, son yarıyılda iOS tarafına büyük umursuyor ve yenilikleri süratle benimsiyor. Misalin işletme kısa müddet evvel birçok kilit uygulamasını iOS 16 ’nın kilit ekranına bütün geçimli hale getirmişti.

YouTube, bundan evvel herkese sarih kullanıcı isimleri ile ses getirmişti. İşletme bu mevzuda şu açıklamaları geçmişti: “YouTube ’da herkese sarih kullanıcı isimlerini kullanıma sunuyoruz. Bu, içerik üreticileri ve öbür kullanıcıları bulup etkileşim kurmanızı sağlayacak yeni bir özelliktir. Herkese sarih kullanıcı isimleri, kanal isimlerinden değişiktir ve her kanal için benzersizdir.

YouTube ’da kendi stilinizi, seçtiğiniz herkese sarih kullanıcı isminizle yansıtabilirsiniz. Herkese sarih kullanıcı isminiz; kanalınızın ana sayfası, arama neticeleri, Shorts akışında yorumlar ve topluluk gönderileri gibi bazı YouTube platformlarında gösterilir.”

YouTube adımı yanında bu da alakanızı çekebilir: Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 böyle üretilip test ediliyor

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.