Instagram içerik planlama sistemini test etmeye başladı

13.05.2023
6
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Instagram içerik planlama sistemini test etmeye başladı

Instagram, devamlı olarak birçok değişik yeni özellik üzerinde çalışıyor. Bu sefer bilave edilen Instagram içerik tasarılama gündemde.

Instagram, birçok kullanıcı üzerinde uzun zamandır bilave edilen içerik tasarılama özelliği test etmeye başladı. Mevzu hakkında “Küresel topluluğumuzun belirli bir yüzdesi ile içerik tasarılama özelliğini test ediyoruz” diyen çatı firma Meta ’nın lafçısı, bu mevzuda birçok şahsı memnun etmiş vaziyette. Bu özellik sayesinde bireyler platformda belirlenen zamanda otomatik olarak paylaşılacak / yayınlanacak içerikler hazırlayabilecek. Süreç bayağı içerikler yanında son yarıyılda çok umursanan Reels içerikleri de kapsayacak.

Herkes için ne zaman geleceği bilinmeyen ancak alttaki ekran görüntülerine göre çok bilave edilmeyecek gibi duran içerik tasarılama sistemi, tasarlanan tüm içeriklerin tek bir ekrandan görülmesine de imkân tanıyacak. Tasarılama sürecinde elbette gün yanında spesifik saat tercihine de izin verilecek.

Now you can schedule posts on the Instagram app! ✨

You can schedule posts and reels by going to Advanced settings when creating new content. #Instagram @MattNavarra pic.twitter.com/yJykq108wK

— ㆅ @WFBrother October 18, 2022

Instagram başka testler de yapıyor. Misalin geçtiğimiz hafta ortaya çıktığı kadarıyla şirket şahsi profillere müzik ekleme testine başladı. Yakında bir bireyin profiline girdiğiniz zaman, onun belirlediği müziği dinleyeceksiniz. Yüksek olasılıkla profil açıldığı anda çalmaya başlayacak bu müzik, profil özelleştirme mevzusunda yeni bir seviyeye daha geçilmesini sağlayacak.

Kısa zaman evvel ortaya çıkan başka yenilikler de oldu. Misalin platformda bir “Roll Call” özelliği geliştiriliyor. Bu daha bütün olarak net değil ancak ileti temelli sistemde, yalnızca belirlenen şahısların ileti tepkilerini görebilmesi sağlanacak gibi görünüyor.

Buna ek olarak yakında “Keşif” kısmı için popüler Reels arama özelliği getirecek Instagram, ayrıca Reels ’ler için “Başarı” sistemi de tasarlıyor. Şirket bu sayede Reels ’lerin daha fazla kullanılmasını hedefliyor.

Instagram içerik tasarılama testleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.