Galaxy telefonlar için Samsung Bakım Modu geldi

28.11.2022
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Galaxy telefonlar için Samsung Bakım Modu geldi

Teknoloji devi Samsung, daha evvel balakası gelen bir özellik ile karşımızda yer alıyor. Bugün odak nokta Samsung Bakım Modu.
Tüm ayrıntılarına burada yer verdiğimiz Android 13 + OneUI 5 ’in bir parçası olan Samsung Bakım Modu Maintenance Mode, gerçeğinde bütün olarak yeni değil ve daha evvel “Repair Mode / Tamir Modu” olarak karşımıza çıkmıştı. Bu artık bütün çıkışı yapılan bereketli özellik, spesifik olarak Galaxy telefonların tamir sürecine odaklanıyor. Biliyorsunuz tamire verilen telefonlarda her zaman bir bilgi sızdırılma / çalınma kaygısı oluyor. Bunu ortadan kaldırmak ismine getirilen “Bakım Modu”, faal edildiği zaman telefondaki tüm bilgileri Resimler, iletiler, hesap balakaları ve uygulamaları tamamen saklıyor.

Bu mod faal edilirse servis çalışanı telefonu eline alıp açtığı zaman şahsi balakalarınıza netlikle ulaşamıyor, testler için yalnızca stok bir telefon arayüzüne ve ön yüklü gelen standart uygulamalara ulaşım sağlıyor. Samsung Bakım Modu, telefon sahibi tarafından kapatıldığı zaman yukarıyada belirttiğimiz tüm bilgiler ve ayarlar geriye geliyor, böylece süreçte hiçbir saklılık kaygısı kalmıyor. Aktarıldığı kadarıyla Bakım Modu dolaysız olarak biyometrik bilgiyle de açılıp kapatılabiliyor. 

Bakım Modu ’nu Galaxy telefonların “aygıt bakımı” menüsü altına yerleştiren Samsung, bu özellik ile gerçekten anlamlı bir adım atıyor. Bazı kendini bilmez teknik servis çalışanlarının elde ettiği bilgiler üzerinden büyük mesele yaşayan, saklı resim ile videoları internete düşen ve bunlar üzerinden şantaja uğrayan özellikle kadın çok rakamda Galaxy kullanıcısı bulunuyor. Yeni mod bu mevzudaki tüm kaygıları ortadan manivelaya gibi görünüyor.

Samsung bakım modu yanında bunlar da alakanızı çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.