Instagram, profillere müzik ekleme testine de başladı

17.05.2023
2
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Instagram, profillere müzik ekleme testine de başladı

Sosyal medyanın en ehemmiyetli platformlarından Instagram, devamlı olarak bir hayli değişik yeni özellik üzerinde çalışıyor.

Uygulamaların beta versiyonlarını inceleyen Alessandro Paluzzi, Instagram için yeni özellikler bulmaya devam ediyor. Misalin yeni ortaya çıktığı kadarıyla işletme şahsi profillere müzik ekleme testine başladı. Yakında bir şahsın profiline girdiğiniz zaman, onun tanımladığı müziği dinleyeceksiniz. Yüksek olasılıkla profil açıldığı anda çalmaya başlayacak bu müzik, profil özelleştirme mevzusunda yeni bir seviyeye daha geçilmesini sağlayacak. Ne zaman geleceği emin olmayan özellik, Paluzzi tarafından gösterildiği kadarıyla hazır vaziyette ve seçilen müziğe bir kısa açıklama ilave edilmesine de imkân tanıyor.

Kısa müddet evvel ortaya çıkan başka yenilikler de oldu. Misalin platformda bir “Roll Call” özelliği geliştiriliyor. Bu daha bütün olarak net değil ancak ileti temelli sistemde, yalnızca tanımlanan şahısların ileti tepkilerini görebilmesi sağlanacak gibi görünüyor. Buna ek olarak yakında “Keşif” kısmı için popüler Reels arama özelliği getirecek Instagram, ayrıca Reels ’ler için “Galibiyet” sistemi de tasarlıyor. İşletme bu sayede Reels ’lerin daha fazla kullanılmasına kastediyor.

#Instagram is working on Achievements for #Reels

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.