Apple Türkiye paylaştı: “iPhone 14 kuyruğu ve telefonlardan satın alan ilk kişiler”

11.03.2023
6
Okuma Süresi: 6 dakika
A+
A-
Apple Türkiye paylaştı: “iPhone 14 kuyruğu ve telefonlardan satın alan ilk kişiler”

Türkiye ’de satışı başlayan iPhone 14, 14 Pro ve 14 Pro Max bugün ilk kullanıcıları ile buluştu. Apple bu mevzuda resimler paylaştı.

7 Eylül faalliğinde tanıtılan mahsullerden geçtiğimiz hafta ön siparişe açılan iPhone 14, 14 Pro ve 14 Pro Max modelleri, artık banal olarak da alınabiliyor. Bu mevzuda bir paylaşım yapan Apple Türkiye, yukarıyadaki resimler ile beraber şunları aktardı: “23 Eylül sabahı Apple Bağdat Sokağı mağazasında kullanıcılar Türkiye ’de ilk defa iPhone 14 ailesiyle tanıştılar. Kimi gece yarısı, kimi sabahın erken saatlerinde sıraya giren kullanıcılar coşkuyla bilave ettikleri yeni iPhone ’larıyla buluşma coşkusunu paylaştı.

Tuzla ’dan saat sabah 05.00 ’te gelen Cem Kayakök, Gamze Gizem Sarı ve Mahi Aziz, birbirileriyle iPhone ’larıyla resim sürüklerken tanıştıklarını ve her yıl yeni modeli kullanmayı beğendiklerini belirtiyorlar. 14 Pro Max Derin Mor rengi seçen Cem, yeni tanıtım rengini özellikle seçim ettiğini ve Dynamic Island ve yeni resim özelliklerini tecrübelemek için coşku dinlediğini belirtiyor.

Yazılımcı Büşra Çeçe, bir gece evvel saat 12.00 ’de sıraya girdiğini ve 13 Pro Max Derin Mor modelini bir an evvel kullanmak istediğini belirtiyor. Telefonun teknik ve kamera özelliklerinin kendisi için çok ehemmiyetli olduğunu belirten Büşra, yeni iPhone ’unu hemen kullanmaya başlayacağını ve yapacağı ilk iş sunumunda iPhone 14 Pro Max ’i ile sürükleyeceği resimlerle yapacağını söyledi.

Gebze ’den sabahın erken saatlerinde iPhone 14 Pro Max için Apple Bağdat Sokağı ’ne gelen Kemal Kılıç, iPhone 8 Plus ’tan geçiş yapacağı için çok mutlu olduğunu ve yeni kamera ve video özellikleri sayesinde sosyal medyada daha etkin olmak istediğini söylüyor. Özellikle yeni Hareket Modu ile videoların sarsılmadan çekilecek olmasını çok beğendiğini ekliyor.

İstanbul ’da yaşayan hoca Ayşenur Çağlayan, iPhone 8 Plus ’tan iPhone 14 Pro Max ’e geçtiği için coşkulu olduğunu ve eşiyle beraber hobi olarak yaptığı resimcilik mevzusunda yeni iPhone ’una çok güveniyor. Halihazırda DSLR kamera kullandıklarını ancak yaptıkları araştırmalar neticesinde iPhone 14 Pro Max ’in kamerasının daha iyi netice verdiğini belirtiyor. Doğa resimleri seyahatlerinde bundan sonra Tripod götürmeyecekleri için mutlu olduğunu belirten Ayşenur, iOS ekosistemini de çok faal kullandığını belirtiyor.

Randevu bulamadığı için sabahın erken saatlerinde sıraya giren Ayşenur Kaya, iPhone 11 ’den iPhone 14 Pro Max ’e geçiş yapıyor. Sosyal medyada içerik üreticisi olan Ayşenur, işi için nitelikli resim ve video sürüklemenin ehemmiyetli olduğunu söylüyor. Yeni Hareket Modu ile neşeli içerikler üreteceğini düşünen Ayşenur iPhone 14 Pro Max ’ini sınamak için sabırsızlandığını belirtiyor.

Apple Türkiye iPhone 14

Apple Türkiye iPhone 14

İstanbul ’da yaşayan Volkan Özcan, her yıl yeni iPhone modelini aldığını, bu sebeple de bir gece evvel saat 01.00 ’de sıraya girdiğini belirtiyor. Randevu alamamaktan çekindiğini ama ilk kullanıcılardan olmayı çok istediğini belirten Volkan, iPhone 13 Pro Max Derin Mor rengini seçim etti.”

Türkiye maliyetlerine tekerrürden bakarsak iPhone 14 30.999 TL‘den başlıyor. 14 Plus için başlangıç maliyeti 34.999 TL. 14 Pro için başlangıç bütün 39.999 TL. 14 Pro Max ise bütün 43.999 TL‘den başlıyor. Bu model en üstte fantastik biçimde 57 bin TL ’ye kadar çıkıyor.

İddialı görünen ve genel olarak beğenilen AirPods Pro 2 modeli Türkiye ’de 5.399 TL. 800 dolarlık Watch Ultra için başlangıç maliyeti eSIM aidatları sebebiyle bütün 27.999 TL. Watch Series 8 başlangıç maliyeti 9.299 TL. Watch SE 2 başlangıç maliyeti ise 5.999 TL seviyesinde yer alıyor. Yeni Apple mahsulleri için şirketten gelen özel açıklamalar ise şöyle:

Apple Watch Series 8: Apple Watch Series 8 ’de yenilikçi bir sıcaklık sensörü de dahil olmak üzere sınıfının en iyisi sağlık özellikleri ve ciddi trafik kazaları için Trafik Kazası İdrak Etme özelliği bulunuyor.

Apple Watch SE: Yine planlanan Apple Watch SE, temel Apple Watch tecrübesini yeni bir başlangıç maliyetiyle sunuyor.

Yeni AirPods: AirPods Pro şimdi rakipsiz ses niteliği, gelişmiş Etkin Hengame Yasaklama özelliği ve daha da fazla basitlik sağlayan yeni özellikler sunuyor.

iPhone 14 ve 14 Plus: Popüler 6.1 inç tasarıma yeni ve daha büyük 6.7 inç boyutunu da ilave eden yeni modeller, yeni çift kamera sistemi, Trafik Kazası İdrak Etme, uydu üzerinden Acil SOS ile uslu telefon sektöründe bir ilk olan güvenlik servisi ve iPhone ’daki en uzun batarya ömrü özellikleriyle geliyor.

iPhone 14 ve 14 Pro: Her iki model de Hep Sarih ekrana, bir iPhone ’da ilk kere sunulan 48 MP kameraya, Trafik Kazası İdrak Etme ve uydu üzerinden Acil SOS özelliklerine sahip ve Dynamic Island sayesinde etkinlikler ve bildirimler almak için yeni ve inovatif bir yol sunuyor.

Apple Watch Ultra: En ekstrem etkinliklerden esin alan Apple, çığır açıcı özelliklere sahip, devrim kalitesindeki yeni tasarımı tanıttı.

iPhone 14, 14 Pro ve 14 Pro Max Türkiye satışı yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’den yeni PS5 reyin kumandası

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.