Samsung S95B “OLED TV” modeli Türkiye ’de satışa çıktı

22.04.2023
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Samsung S95B “OLED TV” modeli Türkiye ’de satışa çıktı

Güney Kore merkezli teknoloji devleri Samsung, bugün 4K QD-OLED TV modeli Samsung S95B ile Türkiye pazarına çıktı.

Samsung uzun zamandır QLED televizyon modelleri ile ses getiriyor. Ad benziyor olmasına karşın QLED modeller OLED ’i değil LCD teknolojisini temel alıyor. Uzun seneler boyunca arz edilmesine karşın bir OLED TV tanıtmayan şirket, bunu gerçekten OLED oturum kullanan Samsung S95B modeli ile geride bırakmıştı. Bu yurt dışında senenin başından bu yana elde edilebilen televizyon, sonunda Türkiye ’de de satışa sunuldu. 55 inç için 38.699 TL, 65 inç içinse 49.399 TL maliyeti bulunan gelişmiş OLED TV, 4K çözünürlükteki QD-OLED oturumu ile yüksek renk doğruluğunu yüksek parlaklık ve hakikat siyahlarla bir araya getiriyor.

Özellikle renk oluşturma mevzusunda çok iyi olduğu aktarılan televizyon, eforunu Neural Quantum Processor 4K operasyoncudan alıyor ve Tizen işletim sistemi kullanıyor. Çok ince bir kasası ve merkezi bacak sistemi olan OLED TV, “QuantumHDR OLED” desteğine de sahip. Bu mevzuda Samsung kendisi şunları aktarıyor:

“Güçlü parlaklığın ve daha koyu kontrast aralığının sevincini çıkarın. Neural Quantum Harekâtçı 4K, sahneyi tahlil ederek maksimum parlaklık ve kontrast sağlamak için parlaklığı artırır. Kendinden aydınlatmalı pikselle desteklenen QuantumHDR OLED, en minik detayları bile fark etmenizi sağlar.”

Dolby Atmos takviyesiyle yüksek ses niteliği getiren ürün, düşük çözünürlüklü görüntüleri 4K ’ya yükseltebiliyor ve 120 Hz yenileme süratine sahip. Bu sayede akıcı bir izleme tecrübeyi sunan televizyon, yeni nesil reyin konsolları için gereken tüm teknolojilere de bütün destek veriyor.

Model çerçeve inceliği mevzusunda hudutları zorlamıyor

OLED TV Samsung S95B yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.