Önerilen kur 10 TL oldu; Steam oyun fiyatları yakında ciddi şekilde artabilir

07.05.2023
4
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Önerilen kur 10 TL oldu; Steam oyun fiyatları yakında ciddi şekilde artabilir

Türkiye ’de Steam reyin maliyetleri yakında ciddi biçimde çoğalabilir. Bunun artta yapılan bir kur aktüellemesi yer alıyor.

Türkiye ’de reyin maliyetleri uzun zamandır düşük değil. Bir Hayli işletme aktüel kuru yakından takip ediyor ve 60 ya da 70 dolarlık oyunlarını 1.000 TL ve son aylarda daha üstü sayılara satıyor. Ancak bir hayli işletme / geliştirici aktüel kur yerine Steam ’in tanımladığı önerilen kuru kullanıyor. İşte bu mevzuda bir çoğalış yapıldı ve Steam bugün önerilen dolar kurunu 10 TL ’ye rakım. Aktüel kur olan 18 TL ’yi seçmeyerek bir seviye vicdanlı davranan işletme, bu adımı atmak zorundaydı zira daha düşük maliyetler ile reyin geliştiriciler kazanç elde edemiyordu.

Steam tarafından yapılan bu çoğalışı reyin geliştiricilerin kullanması lüzumlu değil. Ancak bir hayli reyin geliştirici özel maliyet ile uğraşmıyor, Türkiye pazarını tanımadığı için öneri edilen kuru kullanmayı seçim ediyor. Bu açıdan yakında bir hayli reyin otomatik maliyetlendirme üzerinden ciddi biçimde daha pahalı hale gelecektir. Yeni aktüelleme özelinde misalin daha evvel 24 TL ’ye satılan oyunlar 125 TL ’ye çıkabilir, platformda 100 TL altında reyin kalmayabilir.

Apple Music, TV+ ve One yurt dışında zamlandı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.