WhatsApp için yolda olan yeni özellikler ortaya çıktı

27.11.2022
6
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
WhatsApp için yolda olan yeni özellikler ortaya çıktı

WhatsApp için birçok yararlı yenilik üzerinde çalışılıyor. Meta platformu geliştirmeye sürat kesmeden devam ediyor.

WhatsApp, dünyanın en çok kullanılan anlık iletileşme platformu olarak dikkat toplamayı sürdürüyor. Hemen herkesin olmazsa olmazları arasında yer alan platform, yakında birçok yeni özellik kazanacak. Beta versiyonları üzerinden ortaya çıkan son ayrıntılara göre yakında bireyler platform içerisinde kendilerine ileti atabilecek. Bu çoğu birey için absürt özellik uzun zamandır gündemde yer alıyor.

Firma “rahatsız etmeyin” modu özelinde de küçük ancak yararlı bir adım atıyor. Yakında telefonun kendi “rahatsız etmeyin” modu açılırsa ve WhatsApp üzerinden gelen bir çağrı bu sebeple kaçırılırsa, bu vaziyet uygulamanın “aramalar” kısmında sarih olarak gösterilecek. Bu sayede bir çağrıyı neden kaçırdığınızı net olarak görecek ve karşı tarafa gösterebileceksiniz.

WhatsApp ayrıca bildirimler özelinde de bir adım atıyor. Firma 256 ’dan fazla azaya sahip grupların bildirimlerini yakında otomatik olarak suskuna alacak. Başka Bir Deyişle bu gruplardan gelen bildirimler siz açmadığınız sürece telefonunuzun bildirim bvefatına düşmeyecek. Firma böylelikle büyük gruplara katılım sonrasındaki tecrübeyi daha iyi hale getirmek istiyor. Birçok birey büyük bir gruba katılır katılmaz bbasmakalıpta da kapatıyor.

WhatsApp için dün de şu özellikler kullanıma sunulmuştu:

-Yeni profil halkaları sayesinde, kimlerin vaziyet aktüellemesi oluşturduğunu şimdi doğrudan sohbet listesinden görebiliyorsunuz.
-Vaziyet özelliği üzerinden paylaşılan bağlantıların ön izlemelerini görebiliyorsunuz.

WhatsApp için geçtiğimiz hafta da hoş özellikler gelmişti. Ayrıntılarına dolaysız olarak burada yer verdiğimiz Topluluklar altyapısı ile beraber gelen özellikler için firma şunları aktarmıştı:

“Bugün kullanıcıların merakla bilave ettiğini düşündüğümüz üç özelliği daha yayınlıyoruz; sohbet içi anketler oluşturma, 32 bireyle görüntülü arama ve 1024 ’e kadar kullanıcıya ev sahipliği yapabilen gruplar.” İşletme grup boyutunu 5 Mayıs 2022 tarihinde 512 şahsa çıkarmıştı. Bu bağlamda katılımcı rakamı ikiye katlayan WhatsApp, bu çoğalış ile özellikle Telegram tarafıyla daha iyi gayret etmek istiyor. Telegram ’da çok rakamda devasa grup bulunuyor ve bunlar faal olarak kullanılıyor.

Daha evvel maksimum 8 şahsa kadar izin verilen görüntülü arama sürecini 32 ’ye yükseltiyor olmasıyla da sevindiren işletme, sohbet için anket özelliğiyle de grup idaresini basitleştiriyor. Bu özellik sayede belirli mevzularda ortak karara varmak, belirli şeyleri seçmek daha öncekine oranla çok daha efektif bir hale geliyor.

Bu yeni sistem ile bireyler seçimlerini gruba ileti olarak atmak yerine hazırlanan anket üzerinden gösterebiliyor. Burada şunu belirtmek gerekiyor, hazırlanan anketler anonim olarak çalışmıyor. Başka Bir Deyişle kimin hangi alternatife rey verdiği net olarak gösteriliyor. Neticeyi ya da reyleri görüntüleme ise dolaysız olarak anket penceresi üzerinden yapılıyor. Bu sistemde firma transparan olmayı seçim ediyor.

WhatsApp için başka özellikler de yolda bulunuyor. Onların en son çıkanları ise dolaysız olarak burada yer alıyor.

WhatsApp yenilikleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Corsair ’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.