Sony LinkBuds S kablosuz kulaklık için geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen yeni sürüm

05.05.2023
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Sony LinkBuds S kablosuz kulaklık için geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen yeni sürüm

Sony LinkBuds S kablosuz kulaklık modeli için geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen yeni bir sürüm tanıtıldı.

Kablosuz kulaklık pazarının en ehemmiyetli isimlerinden Sony, bugün ürün gamına dikkat toplamayı başaran bir seçenek ilave etti. “Dünya Mavisi” ismi verilen yeni Sony LinkBuds S versiyonu, Sony ’nin açıklamasına göre geri dönüştürülmüş plastik su sebilleri ve geri dönüştürülmüş reçine malzemeleri kullanılarak yapılan gövde ve kasasıyla fark yaratıyor. Şirket bu mevzuda ayrıca şunları aktarıyor: “Sony tarafından geliştirilen bu malzeme, su sebillerinden geri dönüştürülmüş malzemelerin potansiyel kullanımının genişletilmesi ve yapışık özelliklerinden yararlanılması emeliyle yeni bir tasarım ifadesi arayışı olarak ortaya çıkıyor.

LinkBuds S “Dünya Mavisi” üzerinde kullanılan malzeme, her üründe kendine has olacak biçimde tasarlanmış bir mermer deseni oluşturuyor. Sony ürünlerinin etrafsel tesiri eksiltmeye olan bağlılığını simgeleyen ’ ’Dünya Mavisi ’ ’ modeline ek olarak LinkBuds kulaklık serisinin tamamı plastik kapsamayan ambalajlardan ve geri dönüştürülmüş otomobil parçalarından oluşuyor. “

Sony son senelerde değişik birçok işletme gibi Sony de etrafa verdiği ehemmiyeti artırıyor. Bu mevzuda işletme şunları aktarıyor: “Sony Group, 2050 senesine kadar etrafsel ayak izini sıfıra indirmeyi kasteden “Road The Zero” isimli uzun vadeli bir etraf tasarısını uyguluyor.

Sony, bunun bir parçası olarak, 2021 ’den 2025 ’e kadar geçerli olan “Green Management 2025” etrafsel orta vadeli niyetlerini de sunuyor. Geri dönüştürülmüş plastiklerin tanıtımı, ürün efor tüketiminin azaltılması, yeni tasarlanan minik ürünlerin ambalajlarından plastiğin çıkarılması ve yenilenebilir enerjinin tanıtımı gibi çabaları süratlendirmeyi amaçlıyor.”

Tüm ayrıntılarına burada yer verdiğimiz LinkBuds S için hazırlanan “Dünya Mavisi” modelinin Aralık 2022 ’den itibaren Türkiye ’de satışa sunulması tasarlanıyor. Maliyet konusunda henüz bir balaka verilmiyor.

Sony LinkBuds S kablosuz kulaklık yanında bu da alakanızı çekebilir: Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 böyle üretilip test ediliyor

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.